“ISMAIL 2017 etkinliğine gitmeden…” yazısı ile gitmeden önceki duygu, düşünce ve ön araştırmaları, geldikten sonra da “ISMAIL 2017 etkinliği bana ne kazandırdı?” yazısını yazmayı düşünüyorum.

İsmail Arı Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bilimsel Eğitim Etkinliği isimli etkinlik 31 Temmuz – 4 Ağustos 2017 günleri arasında İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılacaktır. Yüce Allah(cc)’ın izniyle kısmet olursa ben de katılacağım.

Program sayfasından hem programı, hem konuları, hem de hocaları inceledim. Hocaların kişisel sayfalarına girerek çalışma alanlarına baktım. Gitmeden önce ilgimi çeken bir konu veya şimdiye kadar öğrendiğim konularla ilgilenen kimse var mı araştırdım.

12 eğitmenin(Lale Akarun (Boğaziçi), Yusuf Sinan Akgül (Gebze), Barış Akgün (Koç), Kerem Altun (Işık), Ali Taylan Cemgil (Boğaziçi), Mehmet Gönen (Koç), Kamer Kaya (Sabancı), Furkan Kıraç (Özyeğin), Aydın Ulaş (MEF), Berrin Yanıkoğlu (Sabancı), Deniz Yüret(Koç)) vereceği dersler ve çalışma alanları ile hemen hemen hiç alakam yoktu. Bu bir açıdan çok kötü bir durum olmakla beraber, yeterli seviyede bir giriş bilgisi alabilirsem, bundan sonraki araştırma hayatımda faydalı da olabilir.

Deniz Yüret’in 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü anlatacağı Julia ve Knet ile Derin Öğrenmeye Giriş konusunun başka bir etkinlikte anlatılmış halini buldum. Ön hazırlık babında dinledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir