“ERASMUS + Yüksek Öğretim” konulu seminer notları

Dr. Öğretim Üyesi Kemal TÜTÜNCÜ hocam tarafından sunulan semineri canlı izleyemediğimden YouTube’daki kaydını izlerken aldığım notları aşağıda paylaştım.

Not: Kendime notlar niteliğinde olduğu için sadece kendimle alakalı olan durumları not aldım, seminerin tamamını izlemenizi tavsiye ederim.

Erasmus+ 2021-2027 döneminde daha dijital, daha yeşil, daha girişimci projelere imkanlar sağlanması beklenmektedir.

Öğretim elemanı hareketliliğine (5 gün-2 ay) katılınabilir. Üniversite Ulusal Ajans‘a başvuruyor, alınan kontenjan doğrultusunda gerekli ilanlar yapılıyor ve öğretim elemanları başvurabiliyor. Erasmus Koordinatörlüğü’nün çağrısı takip edilerek başvuru yapılmalıdır. Seyahat Desteği ve Günlük Harcama Desteği’nin %80’i peşin, %20’si dönüşte ödenmektedir.

Merkezi proje önerileri (EACEA) ile fikirlerimizin politikaya dönüşmesini sağlayacak büyük oyuncularla çalışma imkanına kavuşabiliriz.

Yüksek Öğretim, Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi ve Gençlerin Eğitimi üzerine proje fikirleriyle başvurular yapılabilir.
Yenilikçi projeler yazarak daha fazla destekten faydalanılabilir.

* Tam bu anda yeni yıla giriş yaptık, proje toplantısı dinleyerek girdiğim yeni yılda bir projenin parçası olabilmek dileğiyle…

Yüksek Öğretim alanında verilebilecek projeler:
-Uluslararasılaşmayı önerme
-Yeni pedagojik yaklaşımlar, yeni modüler yaklaşımlar (örgün, uzaktan, hibrit vb.)
-Öğretme becerilerinin artırılması
-Dezavantajları grupların eğitimi
-Toplum içinde gönüllü yapılan işleri de eğitim içerisinde değerlendir

Faydalı bağlantılar:
Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (KA202) Faaliyeti 2019 Yılı Teklif Çağrısı Dönemi Proje Başvurularına İlişkin Sonuçlar Kabul Listesi
ERASMUS+ PROGRAMI ANA EYLEM 2 – EĞİTİM ÖĞRETİM ALANINDA STRATEJİK ORTAKLIKLAR 2020 YILI YETİŞKİN EĞİTİMİ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJE BAŞVURULARI KABUL LİSTESİ
ERASMUS + GENÇLİK PROGRAMI KA2 STRATEJİK ORTAKLIKLAR 2020/R1 BAŞVURU DÖNEMİ PROJE BAŞVURULARI DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
2019 YILI ERASMUS+ ANA EYLEM 2 YÜKSEKÖĞRETİM ALANI STRATEJİK ORTAKLIKLAR (KA203) PROJE BAŞVURU SONUÇLARI KABUL LİSTESİ
EPALE
ERASMUS+ PROJECT RESULTS

**Hareketlilik Platformları: Sunumda çok sayıda mevcut (01:37-01:39 arasında)

Göreve geldiği günden beri üniversitemizi proje üreten bir üniversite yapmak için çabalayan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa ERSÖZ’e, Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recai KUŞ’a ve değerli bilgilerini/tecrübelerini bizlerle paylaşan Dr. Öğretim Üyesi Kemal TÜTÜNCÜ hocama teşekkür ederim. Yukarıda da belirttiğim gibi umarım 2021 yılı benim de bir projede herhangi bir şekilde yer aldığım bir yıl olur.
Vira Bismillah…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir