My Resume

Kısa kısa…

-Şiir yazamam ama ilkokulda bir antoloji defterim vardı, kafiyeli şiir okumayı severim.
-Düşünce, özellikle siyasi düşünce, tarih, özellikle İslam Tarihi ve felsefe okumayı severim.
-Mitoloji sevmem, fantastik film izlemem, fazla gerçekçi bir karakterim.
-Yemek seçmem, helal olan herşeyi aç isem yerim, tercih imkanı varsa kaliteli Adana Kebap, Kuşbaşı ve Ciğer Şiş, Izgara iyi olur 😀
-Tatlı pek aramam, tuzlu bir adamım. Buradaki adam lafı rastgele kullanılmadı, gerçekten adamım 🙂

7 Ekim 1986 günü yatsı vaktinde dünyaya gelmişim, Babam(Ramazan ÇINAR) babasının adı olan Ahmet ile 68 kuşağı devrimci önderlerinden Hüseyin Cevahir’in soyadı olan Cevahir‘i isim olarak bana uygun görmüş, kendisine bir kez daha bu güzel isim kombinasyonundan dolayı teşekkür ederim.

1986-1992 dönemi

Ben babamın satın almış olduğu bir evde doğmuşum. Ne alaka arkadaş diyebilirsiniz. Şöyle izah edeyim. 30 yaşına gelmiş ve halen kendi evini al(a)mamış bir birey olarak babam sürekli evliliğinin ilk yılında kendi evini aldığını ve kiradan kurtulduğunu anlatır, buradan bana bir yol göstermeye çalışır ama nafile 🙂 Hala kiracıyım.

Kazım Özenç Seçen İlkokulu’na başlayıncaya kadar Çumra’da yaşadım. Doğumumla ilkokula başladığım dönem arasında babamın beni bakkala göndermesini hatırlıyorum. Bu normal bir bakkala gidiş değildi, yaklaşık 500 metrelik bir yol, yol üzerinde köpeğiyle ünlü komşumuz Pakize’nin evinin önünden geçme mücadelesi, tehlikelerle dolu bir mücadele 😀

Ayrıca o dönemde sık sık düştüğüm, sürekli alnımın yarıldığı ile ilgili bilgiler mevcut. Yine bir düşme sonrası kafamdaki örgü şapkaya ispirto dökerek kanayan bölgeyi sterilize ettiklerini hatırlıyorum.

Karşı komşumuz Elif Aba(abla) ve tandır ekmeği… Bu arada beni ispirtolayanın Elif Aba olduğunu hatırlar gibiyim. Alnımdan bir ameliyat tarzı operasyon geçirmem ve hastalık neticesinde acil sünnet olmam da yine bu dönemdedir.

1992-1997 dönemi

8 yıllık eğitime geçiş döneminin son ilkokul mezunlarından biriyim. İlkokul 1-2-3.sınıfları Yıldız DURSUN isimli bir öğretmende okudum. 4 ve 5.sınıflarda ise Fahrettin ALTUN isimli bir öğretmen okuttu. Sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle şu anda adını unuttuğum bir sınava girerek Selçuklu Anadolu Lisesi’ni 12.olarak kazandım.

1997-2001 dönemi

2001-2004 dönemi

2004-2006 dönemi

2006-2009 dönemi

2009-2011 dönemi

2011-2015 dönemi

2015’ten bugüne…
2010 yılında başladığım Yüksek Lisans’ı bitirmeye karar vermem, Şubat 2015’te verdiğim en önemli karardı. İlk danışmanım Doç. Dr. Halife KODAZ hocamın müsaadesi ve mevcut danışmanım Doç.Dr.Mustafa Servet KIRAN’ın kabulüyle 2016 yılında Yüksek Lisansımı bitirdim ve Doktora’ya başladım.

denk geldikçe güncelliyorum 😉

Beni anlatan karikatürler 😀

kendime-not-sifir

mumkundegil

6-9-karikaturu