Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresi BİLMÖK 21-23 Mayıs 2022 günlerinde Konya’da Konya Teknik Üniversitesi’nin organizasyonuyla gerçekleşti.

BilMÖK 2017’ye de katılmış ve 2 yazı yayınlamıştım:
BİLMÖK 2017’nin ilk gününün sonunda…: https://www.ahmetcevahircinar.com.tr/2017/03/03/bilmok-2017nin-ilk-gununun-sonunda/
BİLMÖK 2017 2. ve 3. gün izlenimlerim… : https://www.ahmetcevahircinar.com.tr/2017/03/05/bilmok-2017-2-ve-3-gun-izlenimlerim/

O zamanlar Bilgisayar Mühendisliği’nde Doktora öğrencisi idim, şimdi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Doktor Öğretim Üyesi oldum.

Bu tarz yazılar, geçmişe dönmemde bana yardımcı olduğu için, kendime not niteliğinde tuttuğum günlükler gibi olduğundan geç de olsa yazmak istedim.

Akademik danışmanlığını yapmakta olduğum SELÇUK ÜNİVERSİTESİ PROGRAM UYGULAMA VE OYUN GELİŞTİRME TOPLULUĞU yönetiminde Mertcan KIRATLI ve AHMET COŞKUN KIZILKAYA isimli öğrencilerim de beni yalnız bırakmadılar, kendilerine teşekkür ederim.

13 Mayıs 2022 Cuma günü Ahmet SEYMEN’in “Sofware Development Life Cycle(SDLC) & Devops”, Mehmet Ali Tulukçu’nun “Kapsül Teknoloji Platformu” ve Cem Süme’nin “Microservice Dönüşümü” sunumlarına katılabildim. Çektiğim fotoğrafların çözünürlükleri düzgün çıkmadığı için buraya eklemek istemedim.

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilen sunumlara katılamadım. BİLMÖK başlamadan da kesinlikle katılmayı düşündüğüm iki sunum da Pazar günü olduğundan 15 Mayıs 2022 Pazar günü sabah 9’da gözleri şiş bir vaziyette Furkan KILIÇ ile tanıştım 🙂

Furkan KILIÇ’ın Neden Freelancer Oldum ve Neden Bıraktım? başlıklı sunumu genç yaşına rağmen 5 yıllık bir tecrübe içeriyor ve çok objektif bilgiler verdi. Maaşla çalışmanın da freelancer olmanın da artı ve eksilerini gayet güzel açıkladı.

Güray YILDIRIM, “Yurt dışına remote Devops” sunumuyla başlangıç seviyesine hitap etmeyen bu önemli meslekle ilgili tecrübelerini paylaştı.

Daha sonra Furkan SÖNMEZ, “Makine Öğrenmesi ve Bilgisayar Mühendisliği” konulu sunumunu izledik.

Emre SAVCI, “Enterprise Software Development” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Beklediğim sunumlardan biri olan Kadriye MACİT’in Flutter ile Uygulama Geliştirme başlıklı sunumunu dinledim ve bol bol soru sordum 🙂

Sorularımla sizi sıkmıyorumdur umarım diyerek yeniden sordum 🙂

Programdaki diğer sunumlar olmadı ve BİLMÖK 2022’yi bu şekilde noktalamış olduk. Emeği geçen organizasyon komitesindeki cefakar öğrencilere çok teşekkür ederim.

Not: Biraz yavan oldu farkındayım, yok olmasındansa yavan olsun dedim 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir