25 yıldır takmakta olduğum ve kendisinden ayrılırken 6,5 numara olan gözlüğüme Konya’da göz lazer ameliyatımı yapan Doç. Dr. Halil İbrahim YENER sayesinde veda ettim. Değişim ve dönüşüm sürecime, hatta birilerinin tabiriyle döneklik sürecime 25 yıllık yol arkadaşım gözlüğümü satarak daha da güç verdim, gözlüğümü bıraktıysam herkesi bırakırım 🙂

Konya göz lazer ameliyatı
Konya göz lazer ameliyatı

Okumayı sevmiyorum diyenlere bulunmaz hizmet, videolu anlatımı izlemek için: https://youtu.be/1WqfY4j4GKc

Şaka bir yana yıllar yıllar önce Halil İbrahim YENER hocamla Konyagöz hastanesindeki bir göz muayenesinde yapmış olduğumuz sohbet sonrasında gerekli ölçümleri yaptırmış fakat günün koşullarından ötürü lazer göz ameliyatını yaptırmamıştım. O gün göz yapımın uygun olduğunu ve lazer ameliyatı sonucunda gözlüğümden kurtulabileceğimi söylemişti.

Konya göz lazer ameliyatı doç dr halil ibrahim yener
Konya göz lazer ameliyatı doç dr halil ibrahim yener

Süreç 4 Ağustos 2022 Perşembe günü oğlumun her yaz kızaran gözlerini göstermeye gittiğimizde aramızda geçen bir diyalogla başladı. Benim “hocam atmayalım mı gözlükleri” diye sormama “çok geç kaldık” demesiyle kendimi bir anda muayene ve ölçüm sürecinde buldum.

Buradan ani bir karar gibi algılanabilir fakat yılların araştırması ve doğru kişiye olan güvenden dolayı içim rahat bir şekilde bu kararı aldım. Doç. Dr. Halil İbrahim YENER ile Konya’da hizmet vermeye başladığı süreçte tanıştık ve gözlüklü bir aile olduğumuz için de sürekli görüşmekteyiz. Akademik olarak da Doçent olarak bilgi ve birikimi çok açık ve net olan Halil İbrahim YENER cerrahi yönüyle de bir çok hastaya şifa dağıtmaya devam etmektedir. Kendisine bir kez daha buradan teşekkür etmek isterim.

Bu yazı ve aşağıdaki videoyu hazırlama sebebim hem bu süreçte neler yaşadığımı anlatmak, hem de Konya’da göz lazer ameliyatı olmak isteyenlerin gönül rahatlığı ile Doç.Dr. Halil İbrahim YENER’in ameliyat masasına yatabileceğini bildirmek içindir.

Aşağıya adım adım göz lazer ameliyatı sürecinde yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım:

konya göz lazer ameliyatı ilk kontrol
konya göz lazer ameliyatı ilk kontrol

4 Ağustos 2022 Perşembe günü 16.30-17.30 arasında gerekli ölçümler ve damla işlemleri ile kontrol işlemleri tamamlandı.

konya göz lazer ameliyatı süreci
konya göz lazer ameliyatı süreci

5 Ağustos 2022 Cuma günü 15.30’da hastaneye gittim. 16.00’da ameliyathaneye alındım, 16.30’da masaya yattım.

Her bir göz için yaklaşık 3-4 dakikalık işlemler yapıldı ve arada beklemeler ve dinlenmelerle süreç maksimum 15 dakika içerisinde tamamlandı.

konya göz ameliyat sonrası odada
konya göz ameliyat sonrası odada

Daha sonra dinlenme odasında 1 saat beklememizi ve her 15 dakikada bir damla işlemi yapmamız söylendi.

konya göz ameliyat sonrası kontrol
konya göz ameliyat sonrası kontrol

Bu sürecin yarısında iken Doç. Dr. Halil İbrahim YENER kontrol için bizi odasına çağırdı, gözlerimi açmadan ve olabildiğince az açarak yürümem istendiği için 36 yaşında adamı parkta çocuk gezdirir gibi elimden tutarak Babam doktorun yanına götürdü 🙂 Kendiniz de gidebilirsiniz aslında, babam beni parkta pek gezdirmediği için nostalji olsun diye böyle yaptık 🙂

60 yaşında da olsanız çocuğunuz 36 yaşında da olsa bir baba için evladı her zaman çocuktur, elimden tutup benim evime getirirken balkondan bizi gören kızım çok komik bir sahneydi diye gülerek anlatıyor. Neyse konuya dönelim.

Ameliyat sonrası ilk kontrolde doktorum her şey yolunda diyerek 1 gün boyunca olabildiğince gözümü açmamamı ve her saat ve üç saatte bir damla işlemi yapmamı söyledi.

18.30 gibi evime geldim, 19.00 gibi yemek yedim, 19.30 gibi çay içtim, sonrasında da uzanarak 23.00’e kadar dinlendim. İlk 4 saat uyuma dediği için uyumadım. Sonrasında 6 Ağustos 2022 Cumartesi gününe sabah 6.00 gibi gözlüksüz bir şekilde uyandım.

konya göz lazer ameliyatı sonrası ertesi gün kontrolü
konya göz lazer ameliyatı sonrası ertesi gün kontrolü

Gözlerim bulanık görüyor ve ağrı-kaşıntı tarzı bir durumla beraber odaklayamama sorunu gibi bir durumla karşı karşıya kaldım. Bir an önce saat 9.00 olsa da gitsem diye beklemeye başladım. Saat 9.30’da gözlüğümden sonra yanımda kalan en uzun yol arkadaşım eşimle beraber (17 yıl) hastaneye gittik. Doç. Dr. Halil İbrahim YENER beni görünce “yüzün gülüyor” dedi, sonra kontrol aşamasına geçtik ve gözlerimde lens olduğundan bulanık gördüğümü belirtti 🙂 Gözlerimdeki lensleri aldıktan sonra okuma işlemine geçtik.

Harika! zaten göz ölçümlerinden 0.25 ve 0.50 gibi numaralar çıkmıştı ve bunun da lensle alakalı olabileceğini tamamen iyileşme olacağını belirtti. Damla işlemlerine devam etmemiz gerektiğini ve 5 gün boyunca gözümü yıkamamam gerektiğini bildirdi. 10. gün ise yeniden kontrole çağırdı.

Bu 10 gün biraz zorlu geçti çünkü odak problemi yaşıyordum ve 6,5 numaralı 25 yıllık bir gözlüklü yaşamdan sonra hemen alışamamam bana da normal geliyordu. Bu süreçte bir arkadaşımın güneş gözlüğünü taktıktan sonra gözlerimin çok daha rahat ettiğini ve çok daha odaklı gördüğünü algıladım ama doktoruma sormadan güneş gözlüğü almak istemedim.

10.gün kontrolünde bu odaklayamama sorununu belirttiğimde süreçte daha iyi olacağını söyledi. Genel kontrolleri yaptı ve çok iyi durumda olduğumuzu söyledi. Bu arada göz numaralarım ikisi de 0.00-0.25 şeklinde çıkmıştı. Zaten çok uzaktaki yazıları da net olarak okuyabilirdim artık. Kendisine bir kez daha teşekkür ettikten sonra kontrolden ayrıldık. 1.ayın sonunda yeniden kontrole gideceğiz.

e biz boşuna mı burdayız babayiğit
e biz boşuna mı burdayız babayiğit

Bu yazıyı 21 Ağustos 2022 günü yazdım ve ömrüm oldukça da olumlu, olumsuz bu yazıyı güncelleyerek ameliyat olacaklara bir fikir vermek istiyorum. Son iki gündür yine kendimden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir odak problemi yaşamaktayım, umarım bu da tamamen ortadan kalkar ve net görüntünün yanı sıra rahat görme sürecime devam edebilirim.

15 günlük gözlüksüz yaşamın getirdiği ve getireceği bazı kazanımlarla yazımızı bitirelim:

-Öncelikle artık dört göz değilim, her türlü aparat insanın özgürlüğünü kısıtlayan bir şey olduğundan, aparatsız hayat en güzelidir.

-6,5 numara gözlük kullandığımdan ve astigmat olduğumdan iki adım öteden itibaren bir net görememe problemi olduğundan zorunlu olarak gözlük camlarından dünyayı izleme sürecim sona erdi.

-Yüzmeyi bilmiyorum ama en kısa sürede öğreneceğim. 36 yaşındayım ve son 2 senedir denizle temas ettim ve gözlük beni tatil süreçlerinde çok engelledi, o yüzden en kısa sürede yüzmeyi öğrenip, göre göre sulu aktivitelere katılmak istiyorum. Yine ailecek yapmış olduğumuz rafting etkinliği de çok harika olmasına rağmen gözlüğün sürekli ıslanmasından dolayı kısmi hazlarla noktalanmıştı.

-Çocukken daha çok olmak kaydıyla kavga süreçlerinde gözlüğün kırılması durumunda hedefe odaklanamama problemi 🙂 Allah’tan 15 yıl önce bir trafik kavgasında beni eşek sudan gelinceye kadar dövdükleri için efendice yaşıyorum da sorun olmuyor, neyse artık gözlüksüzüm, düşmanlarıma duyurulur 🙂

Geyik çoğaldığına göre yazının artık sonlanma vakti de gelmiştir. Şimdiden tüm yüksek numaralı gözlüğü olup lazerle göz ameliyatı olmak isteyenlere geçmiş olsun derken, Konya’da göz lazer ameliyatı olmak için şu anda Konyagöz hastanesinde hizmet vermekte olan Doç. Dr. Halil İbrahim YENER ile görüşmelerini tavsiye ederim.

konya göz lazer ameliyatı blog ve video
konya göz lazer ameliyatı blog ve video

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir